Ferie

Tegoroczne ferie zimowe były bogate w wydarzenia. Ich plan podawaliśmy już wcześniej na obu stronach WWW, zarówno urzędowej jak i GDK. W efekcie możemy się pochwalić, że założenia zostały wykonane z nawiązką, bo niektóre imprezy ze względu na zainteresowanie trzeba było powtórzyć.

W sumie z organizowanych zajęć skorzystało ponad 400 dzieci i dorosłych.

Pokrótce spróbujemy opowiedzieć. Pełna relacja jest niemożliwa, bo przekroczyłaby ramy portalu. Jeśli jesteście ciekawi, spytajcie tych, co wzięli w nich udział.

Na początek zajęcia plastyczne: zima teoretycznie jeszcze trwała,ale wiadomo, że w najbliższym czasie natura obudzi kwiaty, a najpiękniejszymi kwiatami wiosny są krokusy. Nie czekając, aż się pojawią na polach, dzieci spróbowały wyczarować sobie kwiaty, na które czekają.

Innymi zajęciami, baardzo pysznymi, były warsztaty kulinarne. Okazuje się, że ciasteczka wypiec to bardzo łatwa sprawa, wystarczy wiedzieć, jak.

      Taki duży, taki mały – może mistrzem być!

Ferie nie polegają tylko na tym, aby siedzieć w domu. Nasi milusińscy wyjeżdżali

a to na basen….
… do Centrum Nauki Kopernik…
… na szaleństwa do parku trampolin….

Także na miejscu wiele się działo. Przykładowo, oprócz warsztatów plastycznych w technice decoupage’u, zawitał do Brańszczyka Teatr Iluzji oraz kino sferyczne, gdzie można było na półkolistym ekranie znaleźć się w samym środku kosmosu. Wirtualne podróże można było odbyć na miejscu poznając chociażby tajemnice dobrej herbaty i muzyki z nią związanej oraz zatykających dech krajobrazów Turcji i Bliskiego Wschodu. Pani Monika Andrzejewska w tych opowieściach jest mistrzynią.

Turecka herbata smakuje najlepiej w oryginalnych szklaneczkach.

Dla zainteresowanych można było wziąć udział w warsztatach drukowania przestrzennego, czyli 3D i wydrukować sobie maskotki wg własnych pomysłów i projektu.

Projektowanie i drukowanie trójwymiarowych elementów.

Najbardziej zaawansowane były zajęcia Klubu Krótkofalowców SQ5PLW, gdzie uczestnicy wysyłali i odbierali obrazy przesyłane za pomocą radiowych fal krótkich z całej Europy. Jest to pierwsza przymiarka do projektu bezpośredniego, na żywo, telewizyjnego połączenia z Międzynarodową Stacją Kosmiczną NASA w przyszłym roku.

Jak widać działo się wiele ciekawych wydarzeń, nie tylko w Brańszczyku, bo także w Porębie i Białymbłocie. Ten, kto przegapił, niech teraz żałuje. Musi zaczekać do przyszłego roku.