Konkurs Kolęd i Pastorałek

Okres przełomu roku to święta Bożego Narodzenia, które kończone są w święto Trzech Króli. Obchodzi się je hucznie, ale z ceremonią należną Tradycji. Okres przeżywania, zadumy, ale także radości. Wyrazem tych radosnych momentów w polskiej tradycji są kolędy. I nie śpiewa się ich wyłącznie w Wigilię, czy same Święta. Jednak zwyczajowo, tak samo jak przemarsze kolędników, śpiewanie kolęd praktykuje się przez cały styczeń.

Gwoli tej tradycji wznawiamy coroczny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Zapraszamy do uczestnictwa młodych i dorosłych. Sytuacja epidemiczna modyfikuje nam możliwości, co jednak nie przeszkodzi nam się radować przy wspólnym śpiewaniu. Zapraszamy do przysyłania nagrań w dowolnych konfiguracjach: rodzinnych i nie tylko.

Termin nadsyłania propozycji upływa z dniem 28 stycznia, godz 16.00 na adres centrumkultury@branszczyk.pl lub w sposób tradycyjny, osobiście lub pocztą do Centrum Kultury. Szczegóły w dostępnych Regulaminach oraz karty zgłoszeniowe zamieszczamy jak zwykle w dziale DOKUMENTY.