Kino samochodowe – relacja

Poręba-

Dzień dziecka to nadzwyczajne święto obchodzone zarówno przez tych mniejszych, jak i większych. Gminny Dom Kultury w Brańszczyku w tym roku dołożył wszelkich starań by należycie świętować!

I edycja Letniego Kina Samochodowego hucznie ruszyła w sobotni deszczowy wieczór w Porębie. Dzięki sprawnej i nieocenionej współpracy członków Orkiestry Darmanista oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Brańszczyka i Poręby, późnym wieczorem dzieci miały możliwość  uczestniczyć w projekcji filmu „Basia 2”.

Wszystkie wejściówki  zostały wzorowo odebrane, a seans filmowy mimo trudnych warunków pogodowych rozpoczął się około godziny 20.00. Na miejscu można było zakupić watę cukrową, popcorn i inne przekąski. Mali uczestnicy przedsięwzięcia dostali z okazji swojego święta drobne upominki.

-Brańszczyk-

W niedzielny wieczór na placu tuż za urzędem gminny w Brańszczyku, miała miejsce kolejna odsłona Kina Samochodego. Dzieciaki  wraz ze swoimi osobistymi „szoferami” przybyły na seans filmu „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. W wesołej atmosferze przy smacznych przekąskach film został wyświetlony kilkanaście minut po godzinie 20 z uwagi na bardzo słoneczne zakończenie dnia. Również tym razem o obsługę techniczną dbali członkowie Orkiestry Darmanista oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Brańszczyka.

Samochodowe Kino w Brańszczyku cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, na pewno nie jest to ostatnia edycja tak radosnego wydarzenia!

-Białebłoto-

W Białymbłocie Dzień Dziecka świętowaliśmy dokładnie 1 czerwca, oglądając film pt.” Marona – psia opowieść”! Wczesnym wieczorem te malutkie i te całkiem duże dzieciaki na szkolnym boisku doczekały się seansu zorganizowanego specjalnie z okazji ich święta. Przegryzając dostępny popcorn oraz inne smakołyki rozpoczęliśmy projekcję kilka chwil po 20.00. Kino Samochodowe w naszej gminie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem w związku z tym już zapowiadamy iż podczas tegorocznych wakacji ruszy cotygodniowe kino plenerowe. Repertuar i miejsca projekcji podamy wkrótce, bądźcie czujni!